Berita

43 pelajar IPT terima sumbangan kewangan dari Veerapan

REPAH: Seramai 43 pelajar Institut Pengajian Tinggi Awam (IPTA) dan Institut Pengajian Tinggi Swasta (IPTS)  dari DUN Repah menerima Insentif Kecemerlangan IPTA/IPTS daripada ADUN Repah, YB S.Veerapan.

Veerapan berkata, di bawah Insentif Kecemerlangan IPTA/IPTS Kerajaan Pakatan Harapan Negeri Sembilan ini; seramai 31 pelajar menerima sumbangan sebanyak RM1,000 untuk program Ijazah.

“Lapan pelajar menerima cek bernilai RM750 untuk program Diploma dan empat pelajar menerima cek bernilai RM500 untuk program Sijil.

“Tahniah kepada semua pelajar yang menerima insentif dari Kerajaan Pakatan Harapan Negeri Sembilan.

“Diharapkan sumbangan ini dapat menampung sebahagian daripada perbelanjaan awal di kampus nanti.

“Belajar bersungguh-sungguh dan apabila sudah berjaya di menara gading, berjasalah kepada ibubapa yang banyak berkorban,” kata Veerapan yang juga Exco Kesihatan, Alam Sekitar, Koperasi dan Kepenggunaan.

Pelajar-pelajar yang menerima Insentif Kecemerlangan IPTA/IPTS bagi DUN Repah ialah:

1. Intan Nursyazlina Kamarudin (UMP)
2. Syifa Nazhirah Mohamad Jali (UTHM)
3. Yap Jia Jing (UTHM)
4. Nur Zahirah Aswirman (UMT)
5. Tan Jian Ming (UM)
6. Agatha Ong Pei Ling (UM)
7. Lim Zu Ying (UM)
8. Sim Zhin Rou (UPM)
9. Cheng Ching Ching (UPSI)
10. Siti Zawanah Md Shahrul Huda (UKM)
11. Tan Xiao Yun (APU)
12. Muhammad Faiz Arief Jamaluddin (UITM)
13. Lai Kok Hee (UKM)
14. Chua Hui Xin (UMT)
15. Silvalingam Selvalingam (UMK)
16. Parveen Pannirselvam (UPSI)
17. Muhammad Tajuddin Reduan (University Manchester England)
18. Muhammad Iqbal Nizarudin (UITM)
19. Sangitha Kumaran (UMS)
20. Rushfiq Abdul Rahim (UNIKL)
21. Muhammad Amir Izzuddin Mohd Nasaruddin (OUM)
22. Siti Maryam Mohd Nasaruddin (UKM)
23. Tie Jun Xian (UMP)
24. Wong Jia Chen (UTM)
25. Muhammad Syahrul Alimi Mohd Rais (USIM)
26. Young Zhi Xin (UUM)
27. Cho Li Lin (UUM)
28. Choong Hui Qi (UUM)
29. Fang Kee Yee (UCSI KL)
30. Lee Qing Ren (UTM)
31. Chong Jun Yi (UTAR)
32. Muheandran Gunendran (POLITEKNIK)
33. Yew Guan Bing (TARC)
34. Chong Xue Ni (TARC)
35. Noorsabreena Shuhaimi (POLITEKNIK)
36. Rubhanraj Murugan (SAC)
37. Noor Atikah Idris (UITM)
38. Goh Chia Wen (MMU)
39. Chan Ying Wei (TARC)
40. Wong Shi Ting (TARC)
41. Rushazreen Abdul Rahim (ICYM)
42. Nurhunaini Syafiqah Mohd Rais (KMNS)
43. Khoo Xin Ru (TARC)

Show More

Related Articles

Back to top button